Havuz Suyu

Havuzlarda klorlama, pH dengeleme, yosun giderici gibi ilaçlamalar yapılsa’da havuz suyunun içme suyu niteliğinde, havuz suyu değerlerinde olması önemlidir.

Her Su havuz suyu olmaz, havuz suyu pH’ı 7,0 – 7,2 değerlerinde olmalı, su da demir oranı bulunmamalıdır, Yüksek pH suya atılacak klor organik maddelerin dezenfeksiyonu için hipokloröz aside yeterince dönüşememektedir.

Dezenfekte amacı ile havuz suyuna atılan klor, su ile reaksiyona girerek bakteriyi öldürecek olan hipokloröz asit ve hipoklorit iyonuna dönüşmesinde etkin rol oynar.

Yüksek pH ın sebep olduğu kışır, su kanallarını ve filtreleri zamanla tıkar, Havuz yüzeyi ve ekipmanları üzerinde artık bırakır, Düşük pH 7,0’nin altında olması suyu asidik yapar, Suyumuz olması gereken ideal değerlerde olup yakacık suyudur.. İyi hizmet daima kazanır anlayısı ile telefonlarınızı beklemekteyiz.

Havuz suyu uygun kimyasal madde düzenlenmesi için su testleri yapılarak; havuz yapısının daha iyi korunması ve havuz suyunun ömrünün artmasına katkı sağlanılması onemlidir.

Havuzlarda kullanılacak suyun  profesyonel  firmalar tarafından deneyimli personeller’le doldurulması gerekmektedir. Havuz sularında klorlama, Ph dengeleme, yosun giderici gibi ilaçlamalar yapılsada kullanılan suyun içme suyu niteliğinde olması  havuz kullanıcısı sağlığı açısından önemlidir..